XVIII. Egerszeg Fesztivál - 2012. május 12. szombat

Május 12. szombat

Széchenyi tér – Kossuth u. – Dísz tér – Kossuth u.
10.00 Sétál a Fesztivál

Keresztury ÁMK
„Hallottad-e hírét Zalaegerszegnek...” címmel Kárpát-medencei hagyományőrző nap a XVIII. Egerszeg Fesztiválon a Zalai Táncegyüttes szervezésében

Program:
10.00 Kárpát-medencei Verbunkverseny
15.00 Hagyományőrző gálaműsorok:
          Erdélyi Hagyományőrzők, Cigányvirtuózok, díjazottak bemutatója
19.00 Cigányritmus, a Zalai Táncegyüttes és vendégei műsora
21.00 Táncházmulatság hajnalig

Széchenyi tér – Kossuth u. – Göcseji u. – Platán sor – Rákóczi u. – Mártírok útja
11.00 Kéklámpás felvonulás

Kvártélyház udvara
19.00 VIII. Göcseji Filmszemle filmjeinek vetítése

VETÍTÉSI SORREND
2012. MÁJUS 12.
19.00-22.00 óráig

1. László Gábor: Isten veled hazánk! 15’
2. Csigás Viktor: Light, Shadow, Transparent 6’
3. Vörös Zétény: Jótét lélek 6’
4. Bólyai Filmműhely: Kicsi Klájd és a nagyvilág 2 10’
5. Kövi Gergő: Állomás 11’
6. Gedeon Tamás: Triglav 15’
7. Körtési András: A tánc és én 2’
8. Boros Ferenc-Rozmán László: Ferkovics József útjai 30’
9. FeR Produkció: Chaplina boldogságpirulái I-III. 20’
10. Dimeth Balázs: Bp transparency 4’
11. Systron Digital Pictures (Szalkai Péter): C.R.A.S.H-961 26’
12. Orbán Koppány, Orbán Zalán, Váncsa Gábor: Invalidus 15’
13. Vargyasi Levente: A sár mesterei 14’
14. Horváth Szabolcs: Vezeklés 17’

A VIII. Göcsej Filmszemle valamennyi pályázati filmjét a Zalaegerszegi Televízió
stúdiójában megtekinthetik az érdeklődők.

Vetítések:
2012. május 11. 14.00 – 21.00 óráig
közben 18.00 órától élő KultúRandevú magazin és Híradó

2012. május 12. 08.00 – 20.00 óráig
közben 14.00 órakor díjkiosztó gála

A VIII. Göcsej Filmszemle díjazottjai

A belépés ingyenes!

Tarr Fesztiválsátor – Dísz tér
11.15 Fúvós találkozó
15.00 Captivus – Marosvásárhely
15.30 Kleks – Krosno
16.00 Intermezzo Latin Club
18.00 Sub Bass Monster
20.00 Supernem
22.00 Zagar

Kossuth u. – Kisfaludy u. – Dísz tér
14.00 Baleseti szimuláció

Baki Takarék Harmadikszínpad
11.10 Lánchíd Rádió pódiumbeszélgetés
15.00 Dórci és a Fülesek
16.00 ZaFiR-PARTY Keresztény fiatalok zenés tanúságtétele
17.00 ZalaBrass
20.00 Báró és a Blues-Step

Dreher Nagyszínpad – Széchenyi tér
14.00 Helikon Társastáncklub
15.00 KISZÖV Táncegyüttes
16.00 Gála Társastánc Egyesület
17.00 Kvártélyház Koncert
18.30 Kerekes Band
20.30 Belmondo
22.30 Irie Maffia