XVII. Egerszeg Fesztivál Teljes Program

A XVII. Egerszeg Fesztivál teljes programja az alábbiakban olvasható.  

2011. május 9. hétfő

 

Fesztiválsátor, Dísz tér
Cseh napok

József Attila Városi Könyvtár
14.00 Olvasó manók könyvolvasó verseny - eredményhirdetés. Vendég Nagy Bandó András író, költő, humorista - gyermekprogram
17.00 Öröm kör - vendég Nagy Bandó András 

Hevesi Sándor Színház
17.30 Cseh történet képeslapokon - Kiállítás megnyitó
18.00 III. Zegasztár Gála

 

 

2011. május 10. kedd

 

Fesztiválsátor, Dísz tér
Cseh napok 
18.00 Phantom Akusztik a Sátor Band

Apáczai ÁMK
10.00 Fából vasparipát - író-olvasó találkozó Nagy Bandó András író, költő, humoristával

Deák Ferenc Megyei Könyvtár
17.00 Cselenkó Borbála "Zalaegerszeg, a szombathelyi püspök uradalma 1777-1848. (Zalaegerszegi Füzetek 12.)" c. könyvének bemutatója 

Keresztury Dezső ÁMK - Hangverseny- és Kiállítóterem
19.00 Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar Liszt-hangversenye a Város Napja tiszteletére
Belépés: díjtalan

Mária Magdolna Plébániatemplom
20.00 Zorán koncert - Valahol mélyen a szívemben
Belépődíj: 4.000,- Ft


 

2011. május 11. szerda

 

Fesztiválsátor, Dísz tér
Cseh napok
18.00 Phantom Akusztik a Sátor Band

Keresztury Dezső ÁMK - Hangverseny- és Kiállítóterem
19.00 JazzSzerda: Malek Andrea Band koncertje
Belépődíj: 2.500,- Ft

 

 

2011. május 12. csütörtök


Fesztiválsátor, Dísz tér
Cseh napok
18.00 Phantom Akusztik a Sátor Band

Polgármesteri Hivatal
15.30 Preisz József órásmester kiállítása

Móricz Művelődési Ház
17.00 Mosolyogjunk Dub Lacival. A marosvásárhelyi karikaturista bemutatkozik.

Keresztury Dezső ÁMK - Hangverseny- és Kiállítóterem
17.00 Concordia 2010 - csehországi magyar képzőművészek kiállításának megnyitója
Belépés: díjtalan

Keresztury Dezső ÁMK - Hangverseny- és Kiállítóterem
18.00 Kicsinyek városköszöntő hangversenye (Pálóczi Horváth Ádám A.M.I.)
Belépés: díjtalan

Art Mozi - Cseh Filmnapok
14.00 A védelmező (CinePécs 2010 - fődíj)
16.00 Autócsodák 3D


 

2011. május 13. péntek

 

Széchenyi tér - Kossuth u. - Dísz tér
10.00 Sétál a Fesztivál

Dísz tér
10.00 Mentők - Tűzoltók - Rendőrök – Védőnők - Bemutatók, oktatások
Gerincmentők - Egészségmegőrző programok kicsiknek és nagyoknak

Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
10.00 "Cseh Köztársaság - az Ön üzleti partnere" - konferencia

Kossuth u. - Dísz tér - Petőfi u.
10.00 Zala Megyei Népművészeti Egyesület Népművészeti alkotóközösségek mesterségbemutatója - Hímzés, csipkekészítés, kosárfonás, korongozás, szövés
Vendég: BütyKölök társulat Kassa

Mária Magdolna Plébániatemplom
10.00 Közös ima a Város Napja tiszteletére

Kovács Károly tér
10.30 Koszorúzás Kovács Károly, Zalaegerszeg első polgármestere emlékművénél

Zalaegerszeg MJV Önkormányzatának díszterme
11.00 Ünnepi közgyűlés

Piccolo Étterem, Belga Söröző, Arany Bárány Étterem, Robinson Pub, Terra Incognita Étterem, Kámi Garden, Pedro Söröző
12.00 Taste of Europe - Európai gasztrotúra Zalaegerszegen

Mylord Kávé- és Teaház
14.00 - 01.00 Fesztivál Music Caffé

Dísz tér - Városháza előtt
14.00 Hivatalos Fesztiválnyitó
15.30 A VI. Zalaegerszegi Gyermekkórus Fesztivál és Verseny résztvevőinek köszöntése

Göcseji Múzeum időszaki kiállítóterme
16.00 GébArt I. - 20 éves a GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep
A jubileumi kiállítás első fejezetének megnyitása.

Peta Kávézó
17.00 Pelényi Gyula építész kiállításának megnyitója

Keresztury Dezső ÁMK - Gönczi Galéria
18.00 GébArt II. - 20 éves a GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep
A jubileumi kiállítás második fejezetének megnyitója

Art Mozi - Cseh Filmnapok
14.00 Őfelsége pincére voltam
16.00 Autócsodák 3D

Media Markt Nagyszínpad, Széchenyi tér
14.30 Színpadnyitás
15.00 Langaléta Garabonciások (utcaszínház a Nagyszínpad előtt)
ETNO
16.00 Zalai Táncegyüttes
17.30 Folk Error
20.00 Holdviola
22.00 Firkin

Fesztiválsátor, Dísz tér
14.30 Swing Énekstúdió - Krosno (PL)
16.00 Intermezzo Latin Club
18.00 Phantom
20.00 Sexit

Dísz tér - Színház Pont
16.00-18.00 A Hevesi Sándor Színház színészei dedikálnak


 

2011. május 14. szombat


ZTE Stadion és műfüves edzőpálya
09.00 Utánpótlás Labdarúgó Torna

Széchenyi tér - Kossuth u. - Dísz tér
10.00 Sétál a Fesztivál

Dísz tér
10.00 Mentők - Tűzoltók - Rendőrök - Védőnők - Bemutatók, oktatások
Gerincmentők - Egészségmegőrző programok kicsiknek és nagyoknak

Kossuth u. - Dísz tér - Petőfi u.
10.00 Zala Megyei Népművészeti Egyesület Népművészeti alkotóközösségek mesterségbemutatója - Hímzés, csipkekészítés, kosárfonás, korongozás, szövés
Vendég: BütyKölök Társulat Kassa

Eötvös köz (Millennium tér - Szent István-szobornál)
10.00 Egerszeg Montmartre - Festők utcája
Buday Art Galéria és a Buday Közhasznú Alapítvány szervezésében hagyományosan megrendezésre kerülő bemutató festészet, portrékészítés, szabadtéri kiállítás, utcazene

Keresztury Dezső ÁMK - Hangverseny- és Kiállítóterem
10.00 VI. Zalaegerszegi Gyermekkórus Fesztivál és Verseny
Belépés: díjtalan

Kvártélyház udvara
10.00 Sakk-Matyi Gyermek Sakkverseny

Keresztury Dezső ÁMK
10.00 XVI. Kárpát-medencei Verbunkverseny

Vizslapark
10.00 III. Egerszeg Feszti-vál-tó Városi Futófesztivál

Kossuth u.
11.00 Fesztivál kosárlabda

Piccolo Étterem, Belga Söröző, Arany Bárány Étterem, Robinson Pub, Terra Incognita Étterem, Kámi Garden, Pedro Söröző
12.00 Taste of Europe - Európai gasztrotúra Zalaegerszegen

Art Mozi - Cseh Filmnapok
14.00 Kisvakond ka landjai
16.00 Autócsodák 3D

Media Markt Nagyszínpad, Széchenyi tér
10.00 Kéklámpás felvonulás
11.00 Lovagi torna-bemutató - Debreczeni Arany-Keresztes Lovagok Egyesülete
13.00 Gála Társastánc Klub
15.00 A székely asszony meg az ördög - a Griff Bábszínház előadása
16.00 Kvártélyház koncert
ROCK
18.00 Bazooka
20.00 EDDA
22.00 Lorenzo buli

Fesztiválsátor, Dísz tér
10.20 Fúvószenekari találkozó
16.00 Lobo Latino 
18.00 Freshfabrik
20.00 Vad Fruttik
22.00 Balkan Fanatik

Mylord Kávé- és Teaház
14.00 - 01.00 Fesztivál Music Caffé

Református templom (Rózsák tere)
14.00 Nemzetközi Szent György Lovagrend - lovagavatás

Kossuth u. - Kisfaludy u.
14.00 Műszaki mentési bemutató

Dísz tér - Városháza előtt
15.00 Canterina Kamarakórus és a Laccio d’amore olaszországi néptánccsoport

Csány tér - Kossuth u. - Széchenyi tér
16.30 Nemzetközi Szent György Lovagrend felvonulása

Városháza parkoló
Véradás

Dísz tér - Színház Pont
16.00-18.00 A Hevesi Sándor Színház színészei dedikálnak

OTP mögötti tér
14.00-19.00 - Zalaegerszegi Kutyasuli bemutatkozik
- Óránként engedelmességi, ügyességi és agility (kutyás sport) bemutatók
- Kutyanevelési tanácsadás 

 

2011. május 15. vasárnap


Alsóerdei Napközis Tábor
08.00 Cross Pannónia 10 órás terepkerékpár maraton rajt

Széchenyi tér - Kossuth u. - Dísz tér
10.00 Sétál a Fesztivál

Dísz tér
10.00 Mentők - Tűzoltók - Rendőrök - Védőnők - Bemutatók, oktatások
Gerincmentők - Egészségmegőrző programok kicsiknek és nagyoknak

Kossuth u. - Dísz tér - Petőfi u.
10.00 Zala Megyei Népművészeti Egyesület Népművészeti alkotóközösségek mesterségbemutatója - Hímzés, csipkekészítés, kosárfonás, korongozás, szövés
Vendég: BütyKölök társulat Kassa

Eötvös köz (Millennium tér - Szent István-szobornál)
10.00 Egerszeg Montmartre - Festők utcája
Buday Art Galéria és a Buday Közhasznú Alapítvány szervezésében hagyományosan megrendezésre kerülő bemutató festészet, portrékészítés, szabadtéri kiállítás, utcazene

Kossuth u.
11.00 Fesztivál kosárlabda

Piccolo Étterem, Belga Söröző, Arany Bárány Étterem, Robinson Pub, Terra Incognita Étterem, Kámi Garden, Pedro Söröző
12.00 Taste of Europe - Európai gasztrotúra Zalaegerszegen

Dísz tér - Városháza előtt
17.00 Laccio d’amore olaszországi néptánccsoport bemutatója

Art Mozi - Cseh Filmnapok
14.00 Nem félünk a farkastól
16.00 Autócsodák 3D

Media Markt Nagyszínpad, Széchenyi tér
10.00 PeTimi Színház - Magyar népmesék, Vuk
14.30 Helikon Táncklub
16.00 Dórci és a Fülesek koncert
18.00 Flying Pickets
20.00 Cross Pannónia 10 órás terepkerékpár maraton eredményhirdetés
20.15 Charlie
22.00 Madarak záróbuli

Fesztiválsátor, Dísz tér
XVII. Göcseji Prószafesztivál - Zalaparti Prószaparti

11.00 Megnyitó
12.00 Prószasütő rekordkísérlet
14.00 Szamóca színház
16.30 Eredményhirdetés
17.00 Zegasztár mix
19.00 Dirty Slippers
20.30 Odett és a Go Girls!

Városháza parkoló
Véradás

A programokról, fellépőkről további információk találhatók a Fesztivál Facebook oldalán.

Facebook#